• Yazı Boyutu:
  • A+
  • A-

İsrail’den Gökçek’e mektup

16th, 2015


RADİKAL – Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkanı Melih Gökçek ’in Paris katliamının sorumlusu olarak İsrail ve MOSSAD ’a dikkat çekmesinin ardından İsrail ’deki Türkiyeliler Birliği Başkanı Zali de Toledo Gökçek ’e mektup gönderdi.

Odatv ’nin haberine göre, Melih Gökçek ’in sözlerini hayretle okuduğunu ifade eden Başkan Toledo, “MOSSAD ’ın, Paris ’teki eylemlerin arkasında olduğunu ‘çok emin ’ bir şekilde genç beyinlere ilettiniz. Böylesine ciddi bir bilgiyi kimden aldığınızı sorarsam eminim ki cevabını veremeyeceksiniz ama bu gibi söylemlerin İsrail ve Yahudi düşmanlığına vesile olacağını ve genç yaşta çocukların sizi işitince El Kaide veya IŞİD dahil olmak isteyebileceklerini düşünemediniz mi?” diye sordu.

‘BUNA NASIL CESARET EDEBİLİYORSUNUZ?’

Gökçek ’e seslenen Başkan Toledo mektubunda, “Yahudi düşmanlığını böylesine yaymak size hangi kazancı sağlıyor daha anlamış değilim. Bugün dünyada Müslüman din adamlarının başka din adamlarıyla dünya barışının konuşulduğu bir dönemde siz buna nasıl cesaret edebiliyorsunuz?” diye ekledi. Türkiye ’de doğduğunu ve hoşgörü ile yaşadığını ifade eden Toledo, “Bu gibi eylemleri teessüfle karşılıyorum” açıklamasında bulundu.

GÖKÇEK NE DEMİŞTİ

Melih Gökçek, meclisten ve senatodan çıkan Filistin ’in tanınması konusundaki tavsiye kararını Fransız Hükümeti ’nin de desteklediğini belirterek, Paris katliamına ilişkin olarak, “İsrail, Avrupa ‘da bu işin gelişmesini kesinlikle ve kesinlikle istemiyor. İşte onun için bu tip olayların arkasında kesinlikle MOSSAD var. MOSSAD bu olayları çıkartmak suretiyle İslam düşmanlığını körüklüyor” demişti.

Gökçek ’in açıklamaları şöyleydi: “İsrail, Avrupa ’da bu işin gelişmesini kesinlikle ve kesinlikle istemiyor. İşte onun için bu tip olayların arkasında kesinlikle MOSSAD var. MOSSAD bu olayları çıkartmak suretiyle İslam düşmanlığını körüklüyor. Baskından sonra 50 ’ye yakın camide veya başka yerlerde Müslümanlara hücum oldu. Bu olaylar dünyaya yansıtılmıyor. Bunun altında tamamıyla Filistin ’in tanınmaması ve Müslümanların sindirilmesi yatıyor.”


Yorum Yaz

*
*
Yorumunuz: *